W tym roku z Rzeszowa możemy polecieć do Grecji, Turcji, Bułgarii oraz po raz pierwszy do Albanii. Sezon czarterowych połączeń właśnie się rozpoczął. Zainteresowanie jest ogromne i wszystko wskazuje na to, że tak będzie do końca sezonu, czyli ostatniej dekady października.

We wtorek do Bułgarii, w środę do Grecji. Zainteresowanie wypoczynkiem z możliwością wylotu z lotniska z podrzeszowskiej Jasionki jest bardzo duże. Ta grupa spędzi urlop na greckiej wyspie Korfu. Dla wielu osób bliskość portu lotniczego ma wpływ na wybór kierunku wakacyjnego wypoczynku. Pasażerom którzy wolą samodzielnie organizować swój urlop podrzeszowskie lotnisko proponuje regularne trasy obsługiwane przez linię Ryanair , tego lata oprócz lotów na Korfu - dwa razy w tygodniu w ofercie są również cotygodniowe połączenia z Atenami oraz Burgas . Wakacyjną ofertę uzupełniają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Tel Awiwu na pokładzie samolotów PLL LOT.

Zainteresowanie wypoczynkiem w Bułgarii jest tak duże, że z Rzeszowa są trzy loty w tygodniu. Na wylot na wyspę Rodos- nowość w tym roku w pierwszym uruchomionym terminie zdecydowało się 185 osób. Wiele osób liczy na rozszerzenie oferty wakacyjnego wypoczynku z wylotem z podrzeszowskiej Jasionki. Władze portu lotniczego szacują, że w tym roku ruch będzie o 50 procent większy niż w roku ubiegłym, a w ubiegłym roku lotnisko w ramach ruchu czarterowego odprawiło pasażerów.