Nowe będą nie tylko sale wystawowe ale też sposób przybliżania sztuki przez edukację. BWA będzie mieć sale multimedialne, pracownie plastyczne i bazę noclegową dla twórców. Inwestycja realizowana jest za 4,5 miliona złotych. Ponad połowę jej kosztu pokryje Unia Europejska.

W kamienicy przy ulicy Portiusa 4 w Krośnie, czyli w pobliżu Rynku trwa remont generalny. Na pierwszym piętrze będzie sala wystawowa o powierzchni ponad 180 metrów kwadratowych oraz magazyny. Sala konferencyjna dla 40 osób, pracownie artystyczne: grafiki, multimedialna i filmowa, zajmą piętro wyżej. Na poddaszu przygotowane będą pomieszczenia dla rezydentów artystów i pokoje gościnne, w sumie 26 miejsc.

Krośnieńskie BWA, przez 30 lat mieściło się w XIX wiecznej hali targowej w Rynku, ale siedzibę musiało przekazać na inny cel. Teraz wróci na krośnieńską starówkę. BWA ma być atrakcyjne dla turystów, którzy odwiedzają właśnie Starówkę. Remont kamienicy został zaplanowany w ten sposób by nie uszkodzić piwnic byłych kazamat UB. Tam zachowane zostaną napisy na ścianach celi, wykonane przez więźniów politycznych.