Są dodatkowe budżetowe pieniądze na realizację rządowego programu rozwoju dróg lokalnych. Jak ogłosiła wojewoda Ewa Leniart, podkarpackie samorządy mają szansę na wykorzystanie 31 milionów złotych. Inwestycje muszą być zrealizowane do końca roku.

Pieniądze będą przeznaczone na realizację gotowych 26 wniosków. Dotyczą one 41 km dróg powiatowych i 14 km dróg gminnych, które dzięki wsparciu rządowego programu zostaną wyremontowane albo przebudowane. Jak mówiła wojewoda, jeśli po przetargach okaże się, że łączna kwota jest niższa od 31 milionów, szansę na realizację będą miały kolejne samorządy. Na liście rezerwowej jest 8 kolejnych wniosków. Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji to budowa kładki na Osławie w Morochowie, wraz z budową drogi gminnej z włączeniem do drogi powiatowej. Będzie to kosztować prawie 6 mln złotych z ponad 4 milionowym wsparciem z budżetu państwa.

Samorząd Rzeszowa ogłosił kolejny przetarg na rozbudowę Hali Widowisko-Sportowej Podpromie. Jeśli tym razem uda się wyłonić wykonawcę, to jeszcze w tym roku rozpoczną się prace. Ostatni przetarg nie został rozstrzygnięty, bo żadna firma nie chciała podjąć się inwestycji głównie ze względu na wymóg prowadzenia prac w taki sposób, aby hala mogła być cały czas użytkowana.

Dokumentacyjnie wszystko jest gotowe do przebudowy. Do nowego przetargu firmy mogą zgłaszać się do 17 lipca. Ten, kto go wygra, będzie musiał najpierw rozebrać część istniejącego budynku, przebudować instalacje wewnętrzne, wyciąć część zieleni, żeby później móc dobudować kolejne elementy hali. Kubatura budynku po rozbudowie zwiększy się o ponad 40 tys. metrów sześciennych.

Podkarpacki Oddział NFZ rozwiązał problem świadczenia usług w tzw. dentobusie. Już w najbliższy piątek odbędzie się oficjalne przekazanie mobilnego gabinetu stomatologicznego, kupionego przez Ministerstwo Zdrowia firmie LUX MED. To ona wygrała kolejny konkurs na świadczenie takich usług. Wcześniej kilka konkursów skończyło się bez rozstrzygnięcia, bo nie było chętnych. Teraz już wiadomo, że jeszcze w wakacje dentobus zacznie odwiedzać kolejne miejscowości. Chodzi o profilaktyczne przeglądy, ale też leczenie zębów dzieci, które na co dzień mają problem z dostępem do stomatologa. Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że próchnicę ma co drugi 3-latek i ponad 90% 18-latków.