Kilkadziesiąt tysięcy osób odwiedziło Agro Targi w Skołoszowie koło Radymna. Na dwudniową imprezę przyjechali wystawcy z całego kraju. Można było zobaczyć nowoczesne maszyny oraz innowacyjne rozwiązania w rolnictwie.

Na Arto Targi rolnicy przyjechali również z Ukrainy. Właśnie tam prowadzą duże gospodarstwa o powierzchni około 200 hektarów. Chcą nie tylko zobaczyć z bliska nowoczesne maszyny rolnicze, ale także podpatrzeć jak na co dzień funkcjonują w Polsce podobne gospodarstwa i jakie znaczenie ma dla nich wsparcie Unii Europejskiej. Targi odbywają się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą i co najważniejsze dwóch przejść: w Korczowej i Medyce, dodatkowo tuż przy zjeździe z autostrady.

Podczas targów można było porozmawiać z ekspertami w dziedzinie rolnictwa, także o technicznych nowinkach, coraz częściej stosowanych w polskich gospodarstwach. Prezentowany podczas imprezy nowoczesny sprzęt można było nie tylko zobaczyć z bliska, ale w praktyce. Agro Targi to także sposób na przekonanie młodego pokolenia, żeby nie uciekać do miasta i nie rezygnować z pracy na roli.