Tłumy widzów zgromadziła regionalna premiera filmu "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, laureata Oscara, nagrodzonego za reżyserię Złotą Palmą w Cannes. Do Rzeszowa przyjechali producent, autor zdjęć oraz odtwórcy głównych ról Joanna Kulig i Tomasz Kot. Stolica Podkarpacia została doceniona nie bez powodu, bo "Zimna wojna" to jedna z czterech produkcji, która otrzymała dofinansowanie Podkarpackiej Komisji Filmowej. Część zdjęć powstawała między innymi w Kalwarii Pacławskiej.

"Zimna wojna" to opowieść, która rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Przedstawia historię trudnej miłości Zuli i Wiktora, którzy nie umieją bez siebie żyć, a jednocześnie nie potrafią być razem. Ważnym bohaterem filmu jest także historia oraz wyjątkowa muzyka ludowa i jazzowa.

Światowa premiera filmu odbyła się podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Już pierwszy pokaz wzbudził euforię publiczności, dwudziestominutową owację na stojąco oraz nagrodę za reżyserię. Polską produkcję porównywano miedzy innymi do "La La Land" czy "Casablanki". Twórcy filmu przyjechali do Rzeszowa, bo "Zimna wojna" to jedna z czterech produkcji, która dostała dofinansowanie Podkarpackiej Komisji Filmowej. Zdjęcia do filmu powstawały miedzy innymi w Kalwarii Pacławskiej.