Kolejna odsłona cyklu spotkań "Polska jest jedna". Z mieszkańcami Podkarpacia spotkali się w ten weekend Ryszard Terlecki i Arkadiusz Mularczyk. Wicemarszałek Sejmu był w Rymanowie Zdroju, gdzie wziął udział w uzdrowiskowych obchodach dnia dziecka. W Uhercach Mineralnych z mieszkańcami powiatu leskiego spotkał się poseł Arkadiusz Mularczyk.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odwiedził uzdrowisko Rymanów Zdrój, gdzie główna grupę kuracjuszy stanowią dzieci i gdzie dziś już po raz trzeci w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowano wielki rodzinny piknik. Jak przekonywał wicemarszałek, rozbudowa uzdrowiska to potwierdzenie troski o najmłodszych i jak najlepsze warunki ich leczenia i powrotu do zdrowia. W tym roku na remonty i poszerzenie oferty leczniczej Rymanowa Zdroju zarząd województwa podkarpackiego przeznaczył 30 milionów złotych.

W Uhercach Mineralnych z mieszkańcami powiatu leskiego spotkał się Arkadiusz Mularczyk. Głównym tematem były starania o reparacje wojenne od Niemiec, których Polska do tej pory nie dostała. Uczestnicy spotkania pytali też o szkody w rolnictwie powodowane przez dzikie zwierzęta. Zdaniem hodowców m.in. owiec jest ich coraz więcej.