Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w Rzeszowie kandydatów na prezydentów największych miast w regionie. Do tej pory znany był tylko kandydat Rzeszowa Wojciech Buczak. Teraz wiadomo, że w Przemyślu o fotel prezydenta powalczy Janusz Hamryszczak, w Mielcu Fryderyk Kapinos, w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, w Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, a w Krośnie Adam Skiba.

Janusz Hamryszczak, obecnie wiceprezydent Przemyśla, chce walczyć o głosy wyborców zgodnie z hasłem "Mieszkam, pracuję, decyduję". Zapowiada działania, które mają zatrzymać w mieście młodych tak, aby właśnie w Przemyślu nie tylko uczyli się, ale też pracowali i zostali na stałe. Kandydat PiS na prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos już teraz pełni tę funkcję, a z samorządem związany jest od lat, także jako radny sejmiku wojewódzkiego. Zapowiada rozwój przedsiębiorczości, budownictwa, a także walkę z największym problemem Mielca, czyli zanieczyszczeniem powietrza.

Kamil Kalinka, pełniący teraz funkcję prezydenta Tarnobrzega i kandydujący na to stanowisko w jesiennych wyborach wcześniej był radnym miasta, a także pracownikiem urzędu marszałkowskiego. Chce wykorzystać to doświadczenie, ale też atuty miasta jak np. jezioro tarnobrzeskie, by ściągnąć tam turystów. Zapowiada też rozbudowę strefy ekonomicznej i doprowadzenie do końca budowy obwodnicy miasta. Wojciech Buczak, kandydat na prezydenta stolicy województwa, przekonywał że chce zdynamizować współpracę Rzeszowa z samorządem województwa. Zapowiada też współpracę ze wszystkimi kandydatami z mniejszych miast. Władysław Ortyl - marszałek województwa, a równocześnie lider partii w okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim zapowiedział, że kampania przed wyborami samorządowymi będzie się opierała właśnie na współpracy i doświadczeniu kandydatów. W Stalowej Woli i Krośnie kandydatami PiS na prezydentów będą Lucjusz Nadbereżny i Adam Skiba.