W Rzeszowie trwa trzydniowy piknik nauki Eksploracje. Dziś w miasteczku naukowym przy fontannie multimedialnej można było zobaczyć eksperymenty z dziedzin chemii i fizyki, posłuchać wykładów naukowych oraz wziąć udział w warsztatach poznawczych.

Blisko 40 stoisk i wystawców z całej Polski - kluby młodego odkrywcy, Centra Nauki Kopernik, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Rzeszowskiego oraz stowarzyszenia naukowe. I oczywiście pełne niespodzianek pokazy i warsztaty - wszystko to zorganizowano, by promować przedmioty techniczne i przyrodnicze. Na piknik Eksploracje dziś wybrały się całe rodziny.

Podczas pikniku można było też odwiedzić zielone miasteczko i dowiedzieć się sporo na temat biologii i ekologii, a kto miał odwagę z bliska zobaczył ptasznika. Piknik zorganizowany przez stowarzyszenie Explores potrwa do jutra, zakończy go wyprawa na Lisią Górę i finał w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Fot.arch. Fot.arch. Na stadionie miejskim "Stali" w Rzeszowie odbył się Dzień Otwarty Klubu Stal Rzeszów. W ramach imprezy zaprezentowano nowy system AI COACH, pozwalający śledzić aktywność klubowiczów. Główną atrakcją imprezy był mecz towarzyski juniorów Stal Rzeszów kontra FC Escola Varsovia.

Fot.arch. Fot.arch. Ponad 100 żołnierzy Podkarpackiej Brygady Terytorialnej oddało dziś krew w ramach cyklicznej akcji "Krwioobieg Terytorialsa", zorganizowanej przez jednostkę wspólnie z Rzeszowskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na rzeszowskich Bulwarach.

Zbiórki krwi odbyły się dziś także w Dębicy, Sanoku i Przemyślu. W sumie oddano 48 litrów krwi.