Wojskowe pojazdy przewoziły żołnierzy i sprzęt służący m.in. do łączności oraz obrony przed bronią masowego rażenia. Konwój to jeden z elementów przegrupowania 21. Batalionu Dowodzenia do Jarosławia. Ćwiczenie zakończy się jutro nad ranem, kiedy żołnierze wrócą do Rzeszowa.

Cztery kolumny wojskowych pojazdów wyjechały dziś punktualnie o godzinie 10.00 z jednostki przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. To w sumie 70 pojazdów wypełnionych sprzętem. Jest to jeden z elementów szkolenia taktycznego Podhalańczyków. Już samo przegrupowanie się, czyli przejazd kolumny jest ćwiczeniem, w którym każdy z żołnierzy ma dokładnie określone zadanie. Tak, aby wszystko odbyło się sprawnie. Jak podkreślają żołnierze, przegrupowanie jest sporym wyzwaniem logistycznym. Wojskowe pojazdy udały się na przykoszarowy plac ćwiczeń w Jarosławiu. Tam jeszcze dziś odbędzie się szkolenie z zakresu łączności i dowodzenia.

Przejazd kolumny pojazdów oznaczał także utrudnienia w ruchu, oprócz stolicy Podkarpacia żołnierze przejechali jeszcze przez powiaty łańcucki, przeworski i jarosławski. Nad bezpieczeństwem cywilnych kierowców na trasie przejazdu czuwali między innymi policjanci. Po skończonym ćwiczeniu kolumna, taką samą trasą, wróci do Rzeszowa. Nie spowoduje to już jednak wielkich utrudnień w ruchu, bo powrót zaplanowano na między 3.00 a 6.00 rano w środę.