Kolejny przykład bestialstwa i bezwzględności wobec zwierząt. Ropczycka policja odebrała zgłoszenie o psie, którego ktoś przypiął łańcuchem do torów. Zwierzę udało się uratować. Niestety mimo zaostrzenia kar wciąż zdarzają się takie przypadki. Jednak coraz częściej za znęcanie się nad zwierzętami zapadają kary bezwzględnego więzienia.

W ropczyckim schronisku jest obecnie około 40 bezdomnych psów, doktor Dominik Rachwał co pewien czas udziela też pomocy zwierzętom, które miały bezwzględnych właścicieli. Takie uratowane psy po dwutygodniowej kwarantannie są oddawane do adopcji.

Policja zwraca uwagę, że w ostatnim czasie skutecznie udało się namierzyć osoby, które przechwałały sie przemocą wobec zwierząt w sieci. Tak było w przypadku nastolatka z Radymna, który nagrał jak zabija małego kotka. O bulwersujacym filmie poinformowali policję internauci. Jego sprawa trafiła do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu w Jarosławiu. Został potraktowany jako sprawca czynu karalnego. Gdyby w chwili jego popełnienia był osobą dorosłą, groziłaby mu kara nawet trzech lat pozbawienia wolności. Jako nieletni, musiał być potraktowany łagodniej przez sąd, został objety dozorem kuratora.