Prokuratura stawia zarzuty, sąd stosuje areszt wobec kolejnych dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w bójce na rzeszowskim rynku. W sobotę doszło tam do starcia między pseudokibicami dwóch rzeszowskich drużyn piłkarskich. Wzięło w nich udział około 80 osób. Do tej pory policja zatrzymała 5 osób - wszyscy decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie - zostali tymczasowo aresztowani.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie na posiedzeniach zdecydował, że dwaj kolejni mężczyźni 21 i 31-latek najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Wnioskowała o to Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Wczoraj mężczyznom postawiono zarzuty udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się gwałtownego zamachu na mienie i osoby. Podejrzani nie przyznali się do winy, odmówili też składania wyjaśnień.

Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące trzech innych mężczyzn - to mieszkańcy Rzeszowa w wieku 21 - 23 lat.

Do bójki między pseudokibicami doszło w sobotę po 21:00. Na rzeszowskim rynku najpierw pojawiła się grupa około 50 mężczyzn, kilkanaście minut później kolejna - licząca około 30. Część osób miała na sobie emblematy rzeszowskich drużyn piłkarskich, niektórzy byli zamaskowani. Dzięki nagraniom z monitoringu policja próbuje ustalić tożsamość innych uczestników zajścia. Grozi im do trzech lat więzienia.