Szansa na blisko pół tysiąca nowych miejsc pracy w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. Amerykańska firma Southco pod Rzeszowem zdecydowała wybudować swój pierwszy zakład w Polsce i Europie. Specjalizuje się m.in. w tworzeniu systemów elektronicznego dostępu, wykorzystywanych w komputerach, przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym.

Firma stawia na najnowsze technologie w produkcji m.in. zasuw, zamków i łączników blokujących, ale i w rozwiązaniach elektronicznego dostępu, wykorzystywanych w komputerach, przemyśle lotniczym czy urządzeniach przemysłowych - wyliczał dziś jej prezes, ale także w przemyśle elektronicznym i motoryzacyjnym. Firma ma klientów w 80 krajach. Już pod koniec roku rozpocznie się rekrutacja pracowników.

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym zdecydowało się już zainwestować ponad 100 firm. Southco jest kolejną. W strefie pracę już znalazło ponad 5 tysięcy osób, głównie w branży lotniczej. Działające po sąsiedzku MTU - niemiecki producent części silników lotniczych ogłosił niedawno, że zainwestuje w swój zakład 80 milionów euro i zatrudni kolejnych 200 osób. W nowej części fabryki produkowane będą elementy napędów lotniczych w technologii druku 3D.