Wielkie pytania w nauce i kulturze to cykl spotkań organizowany przez Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tym razem gośćmi byli Anna Dymna i Wojciech Bonowicz, którzy opowiadali między innymi o poezji i sztuce, ale też o zrozumieniu potrzeb innych i skutecznym pomaganiu.

Annę Dymną jedni znają jako aktorkę teatralna i filmową, inni jako założycielkę Fundacji „Mimo Wszystko” pomagającej niepełnosprawnym. Wszyscy są jednak ciekawi jej spojrzenia na świat i skąd bierze siły do działania. Między innymi takie pytania zadawano jej podczas spotkania w Filharmonii Podkarpackiej.

Rozmowę z Anna Dymną prowadził Wojciech Bonowicz znany poeta i publicysta. Były więc cytaty z poezji, ale też praktyczne rady...
- Takie gadanie… kochaj drugiego człowieka bo dobro wraca, to ludzi czasem denerwuje - czego się śmiejesz. Ja myślę, że trzeba spróbować tego to się opłaca i to daje siły i radości.

To już kolejne spotkanie z cyklu Wielkie pytania w nauce i kulturze.

Wergiliusz Gołąbek - My chcemy przez wykłady pokazać głębszy sens, chcemy zmusić ludzi do myślenie, bo często żyjemy zbyt powierzchownie.

Gościem poprzednich spotkań był między innymi profesor Michał Heller - teolog specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce i kosmologii. Na kolejne zaproszono już profesora Jerzego Bralczyka znanego językoznawcę oraz Michała Ogórka publicystę i satyryka.