Mówiła w Rzeszowie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem Polityków Platformy Obywatelskiej, członkowie rządu Beaty Szydło nie zasłużyli na nie.

Tematem konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej nie były sprawy związane z Podkarpaciem, lecz nagrody dla ministrów w rządzie Beaty Szydło. Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że ministrowie powinni oddać nagrody.

- Ale nie na fundacje, nie na nawet bardzo szczytny cel społeczny, czy do Caritasu, tylko do budżetu państwa. Bo to są pieniądze z budżetu państwa, niesłusznie wydatkowane i powinny być spożytkowane z budżetu państwa na inne cele. To jest nasze zadanie, aby uzyskać od premiera Morawieckiego odpowiedzi na to pytanie.


Wicemarszałek Sejmu skrytykowała Polską Fundację Narodową, która jej zdaniem nieefektywnie i w sposób nietransparentny wydaje publiczne pieniądze. Politykom Platformy nie podoba się również pomysł obniżenia pensji posłom i samorządowcom o 20 procent. Jak mówią, pojawił się on wskutek nagłośnienia w mediach sprawy nagród dla ministrów.