Gminę Leżajsk odwiedzili dziś amerykańscy biznesmeni i doradcy Kongresu Stanów Zjednoczonych. Delegacja z Waszyngtonu w naszym kraju przebywa w związku z powołaniem do życia Polskiej Izby Handlowej w Ameryce. To instytucja, która ma wspierać nasze firmy w ekspansji na rynek za oceanem.

10-osobową delegację z Waszyngtonu zaprosił do Leżajska Ireneusz Lubaczewski. Tu się urodził, wychował i uczył. Później wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Obecnie w tamtejszym Kongresie jest prezesem finansowym jego 8. Dystryktu w Pensylwanii. W tym tygodniu został dyrektorem Polskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych. Absolwent Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku mówił uczniom, że warto być cierpliwym i wiernym tradycyjnym wartościom, a byłym nauczycielom podziękował za przekazaną wiedzę.

Leżajsk odwiedziła też Sara Chamberlain - uważana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Waszyngtonie. Prezes Fundacji Kobiety Kobietom chwaliła podkarpacką kulturę i jedzenie, a młodych ludzi zachęcała do studiowania w Ameryce. Wójt gminy podkreśla, że na wizycie amerykańskiej delegacji może skorzystać cała społeczność. W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli również wicemarszałek senatu Adam Bielan, podkarpaccy parlamentarzyści oraz przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.