Dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę powodującą białaczkę i musi mieć szybko wykonany przeszczep szpiku. Nikt z rodziny nie może być dawcą dlatego też rozpoczęły się intensywne poszukiwania.

Choroba Oliwki zaczęła się niespełna dwa miesiące temu od wysypki. Zaniepokojeni rodzice udali się lekarza rodzinnego, a następnie do szpitala w Brzozowie. Po badaniach trafiła na oddział klinki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Tu postawiono diagnozę - zespół mielodysplastyczny. To choroba rzadko występująca u dzieci a prowadząca do ostrej białaczki szpikowej.

Agnieszka Barabasz, mama - Dowiedzieliśmy się od ordynatora, że nie potrafię powtórzyć tych słów co usłyszałam o chorobie...

Dziewczynka została natychmiast skierowana na przeszczep szpiku. Wówczas rozpoczęło się intensywne poszukiwanie dawcy.

Maciej Barabasz, tata - My jako rodzice rodzeństwo zostaliśmy przebadani przez polską bazę Medigen i niestety nie możemy być dawcami.

Dla Oliwki i innych potrzebujących przeszczepu mieszkańcy Brzozowa organizują specjalną akcję rejestracji dawców. Akcja odbędzie się 22 kwietnia w niedzielę. W bazie może zarejestrować się każda osoba od 18 roku życia.

Oliwka do tej pory prowadziła bardzo aktywny tryb życia. Ćwiczyła między innymi akrobatykę i taniec. Z dumą pokazuje zdobyte medale. Ma brata i siostrę. To oni wraz z rodzicami wspierają ją w tych trudnych chwilach i wierzą, że szybko uda jej się wygrać z chorobą.