W Międzynarodowy Dzień Teatru wystartowała V edycja Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2018. To wyjątkowa edycja przypadająca w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbywa się pod hasłem „Odsłony wolności - 100 lat niepodległości Polski”.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać spektakle oparte o własne autorskie scenariusze. W przypadku tekstów adaptowanych mają pełną swobodę w wyborze tekstów kultury, które mogą zostać zainscenizowane w całości lub we fragmentach, jednak ze względu na ograniczenia praw do internetowej publikacji realizowanych utworów wymagane jest w doborze repertuaru korzystanie z dzieł autorów niechronionych, czyli nie żyjących od przynajmniej 70 lat.

Spektakle zrealizowane przez uczniowskie zespoły teatralne będą oceniane pod kątem nowatorskości realizacji, użytych środków zarówno filmowych jak i teatralnych, wyrazistości kreacji aktorskich, scenografii i muzyki, użytych w przekazie związanym ze 100 - leciem niepodległości.

Przedstawienia będą oceniane w czterech kategoriach: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz innych ośrodków kulturalno-oświatowych. Swoją nagrodę Najlepszego Spektaklu według Internautów przyznają również Widzowie w ramach głosowania na stronie www.iteatr.tvp.plSzczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (17) 86 13 332

Nabór spektakli trwa do 31 października


Propozycje przedstawień ze szkół z województwa podkarpackiego wraz z kompletem dokumentów z załącznika prosimy przekazać na adres

TVP S.A. Oddział w Rzeszowie

ul. Kopisto 6

35-310 Rzeszów


 Z dopiskiem „Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr”.