Graffiti, które widnieją na ścianach Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku mają nie tylko wartość artystyczną, ale przede wszystkim edukacyjną, bo na jednym z malowideł są na przykład najbardziej znani polscy poeci i pisarze. Autorem graffiti jest znany twórca street-artu Arkadiusz Andrejkow.

Powstanie graffiti to pomysł dyrektor szkoły. Chciała ożywić korytarze kolorowymi i ciekawymi malowidłami, które spodobają się uczniom. Zadania podjął się sanocki artysta - Arkadiusz Andrejkow. Przygotował kilka projektów i po akceptacji przystąpił do pracy. To pierwsza szkoła w Sanoku, w której powstają tak duże graffiti, na przykład w głównym holu ma powierzchnię kilku metrów kwadratowych. Przedstawia dziewczynkę i chłopca czytających książki.

W szkole ma powstać kilka takich malunków. Największy jaki już ozdobił jeden z korytarzy ma ponad 10 metrów długości. Przedstawia portrety największych polskich pisarzy i poetów, między innymi Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej.

Szkolne graffiti to kolejne, oryginalne prace Arkadiusza Andrejkowa. Jest on autorem między innymi muralu na ścianie jednego z budynków w Rzeszowie, a także tego na wiadukcie w Komańczy. Ogólnopolską sławę przyniósł mu cykl malowideł na starych drewnianych stodołach i szopach. Inspiracją do ich powstania były zdjęcia dawnych mieszkańców wsi. Projekt wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.