Szkoła Podstawowa w Ustrzykach Dolnych ma nowoczesną pracownię programowania robotów. Wyposażyła ją Fundacja Wspierania Edukacji działająca przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Jednym z pierwszych urządzeń, które uczniowie zaprogramowali jest robot, który sam układa kostkę Rubika. Taka pracownia w Bieszczadach to ogromna szansa zabawy i nauki w jednym.

Pracownia robotyki jest miejscem, w którym dzieci bawiąc się, poznają technologie, doskonalą umiejętności informatyczne i ćwiczą logiczne myślenie. Uczniowie już połknęli bakcyla robotyki. Darczyńców powitali robotami, które zbudowali ze starszych wersji klocków Lego. Robot do układania kostki Rubika działał bez zarzutu. Nieco gorzej poszło z zaprogramowaniem ruchów słonia. Posłuszeństwa odmówił sterownik odpowiedzialny za ruszanie głową. Zabawa zabawa klockami pomaga rozbudzać zainteresowanie techniką.

Pracownia robotyki działająca także w ramach filii Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego, w Ustrzykach Dolnych była strzałem w dziesiątkę. Fundacja Wspierania Edukacji i Stowarzyszenie Dolina Lotnicza będą wspierać ustrzycką pracownię robotyki i uzupełniać sprzęt do programowania.