Iwona Nieroda została funkcjonariuszką służby więziennej. Na co dzień pracuje w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, a pod jej okiem odbywają się m.in. widzenia osadzonych z najbliższymi. Nowa praca nie oznacza jednak, że sport zszedł na drugi plan. Zawodniczka Klubu Diament Pstrągowa już przygotowuje się do kolejnych zawodów, między innymi Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku.

Zaczęło się od ogłoszenia o pracę. Potem, po złożeniu podania, szereg testów: fizycznych i psychologicznych. Mimo mistrzowskich tytułów Iwona Nieroda nie mogła liczyć na taryfę ulgową. Jak sama podkreśla, pracę w służbie więziennej traktuje jako kolejne wyzwanie w swojej karierze, a umiejętności i charakter, który wypracowała na ringu przydadzą się w tej pracy.

Utytułowana zawodniczka, mistrzyni świata w kickboxingu w formule low kick pracuje w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Głównym zadaniem sportsmenki jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno więźniom, jak i innym funkcjonariuszom. Pod jej okiem odbywają się widzenia więźniów z najbliższymi i wyjścia na spacer. Iwona Nieroda już przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku. W Zakładzie Karnym w Rzeszowie, gdzie karę odsiaduje ponad tysiąc więźniów pracuje 430 funkcjonariuszy, w tym 92 kobiety.