Z unijnego wsparcia skorzysta szpital powiatowy w Jarosławiu. Placówka dostanie ponad 7 mln złotych na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który do końca roku ma powstać na bazie Izby Przyjęć. To ważna inwestycja bo w zdecydowany sposób poprawi warunki leczenia pacjentów.

Nowoczesny, przestronny, z lądowiskiem dla helikopterów na dachu to gruntownie wyremontowany pawilon szpitala w Jarosławiu. Przebudowa bez wyposażenia medycznego kosztowała ponad 22 miliony złotych. Teraz obiekt czeka na odbiory budowlane, a szpital już ogłosił przetargi na jego wyposażenie. Nową siedzibę znajdzie tu między innymi blok operacyjny z czterema nowoczesnymi salami o jakich do tej pory jarosławscy chirurdzy mogli tylko marzyć. A także oddział ginekologiczno-położniczy, neonatologia, sterylizatornia i apteka.

Po przenosinach oddziałów do nowego pawilonu, w starym budynku pozostanie Izba Przyjęć na bazie której powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy. W ostatnich dniach jarosławskie starostwo dostało decyzję o przyznaniu ogromnej dotacji z programu Infrastruktura i Środowisko na jego utworzenie.

- Znaleźliśmy się na liście projektów pozakonkursowych, które zostały dofinansowane niebagatelną kwotą, bo wartość całego projektu to 8,6 mln złotych, natomiast dofinansowanie to 7,3 mln, dzięki temu w końcu, w tym roku, bo jestem przekonany, że do końca tego roku SOR zafunkcjonuje w nowym miejscu. - deklaruje jarosławski starosta.

Do tego czasu lądowisko dla helikopterów na dachu nowego budynku będzie już funkcjonować. Przed uruchomieniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jarosławskie Centrum Opieki Medycznej przeprowadzi też dodatkowe szkolenia personelu.