Ponad 230 wystawców i tysiące zwiedzających, wśród nich producenci sprzętu rolniczego i rolnicy z Podkarpacia. Tak jest w Lublinie, gdzie trwają największe w Polsce branżowe targi rolnicze AGRO-PARK. To okazja do zobaczenia z bliska nowinek technologicznych, ale też zaplanowania niezbędnych inwestycji.

Szósta już odsłona targów AGRO-Park to 15 tysięcy metrów kwadratowych i ponad 200 branżowych stoisk, a na nich wszystko to, co interesuje rolników inwestujących w gospodarstwa i ich unowocześnianie - od ciągników, przez specjalistyczne maszyny wykorzystywane na różnych etapach uprawy, zbiorów i przechowywania plonów. Są też producenci wyposażenia do gospodarstw hodowlanych i warsztatów rolniczych, firmy paszowe i specjalizujące się w produkcji części do maszyn.

Targi to dla rolników doskonała okazja do zobaczenia wszystkiego z bliska. Dla producentów to natomiast szansa na bezpośredni kontakt z przyszłymi klientami i pokazanie im pełnych możliwości nowoczesnego sprzętu coraz częściej z GPS-ami, komputerami i systemami, w których programuje się całą pracę urządzeń. Po raz pierwszy na lubelskich targach ekspozycję wystawienniczą wzbogacił pokaz używanych maszyn rolniczych, a kolejny raz targi AGRO-PARK są źródłem cennych wskazówek w zakresie inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt. Rolnicy mogą też skorzystać z fachowych porad związanych z źródłami dofinansowania takich zakupów, między innymi w ramach programów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.