W Zakładzie Medycyny Nuklearnej Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie odbyło się oficjalnie przekazanie nowoczesnej gammakamery z tomografem komputerowym. Sprzęt, wraz z wyposażeniem sali, kosztował prawie 3,5 mln zł, większość pochodziła z budżetu państwa.

Mirosław Sosna, Dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie - Jest to aparat, który umożliwia bardzo dokładną, dosłownie na poziomie komórkowym, diagnostykę chorób np. nowotworowych, przerzutów, jak również umożliwia diagnostyki funkcjonalnej np. nerek. Udzielamy świadczeń zarówno dla noworodków, bardzo małych dzieci, jak i osób dorosłych z różnymi schorzeniami. Dla nas jest to podniosła chwila. Oficjalnie oddajemy do użytku ten aparat. On już został przetestowany, uruchomiony. Są już na nim wykonywane badania.

Stanisław Kruczek, wicemarszałek województwa podkarpackiego - Jest to w tej chwili jedyny tak nowoczesny sprzęt na Podkarpaciu. Mamy drugą gamma kamerę w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu, ale z racji położenia centralnego ta gamma kamera służy mieszkańcom całego Podkarpacia. Wojewódzki Zespół Specjalistyczny jest podwykonawcą zleceń ze strony wszystkich szpitali podkarpackich w kwestii diagnostyki, głównie chorób onkologicznych.