To bardzo ważne dla mieszkańców całego, przygranicznego powiatu. W przypadku poważnych chorób albo wypadków do najbliższego ośrodka specjalistycznego jest stamtąd ponad 100 kilometrów. Lądowisko to nieraz szansa na uratowanie życia.

Lądowisko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala i jest inwestycją na wagę ludzkiego życia. Kosztowało prawie milion złotych.

- Do najbliższego szpitala specjalistycznego mamy 100 kilometrów do Rzeszowa, jest to duża odległość, a do innych ośrodków specjalistycznych jeszcze większa. Dla nas to jest bardzo ważne bo mamy przypadki ciężkich zatruć oparzeń, gdzie musimy pacjentów przewozić kilkaset kilometrów w głąb kraju, a mając do dyspozycji takie lądowisko zwiększa się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Lubaczowa i nie tylko Lubaczowa. W razie potrzeby na miejsce przyleci helikopter Lotniczego Pogotowia z Sanoka.

Lądowisko ma już wszystkie potrzebne odbiory, jest czynne całą dobę i ma najnowocześniejsze rozwiązania, np. jego oświetlenie może być uruchomione z pokładu przez pilota.

W sumie na projekt, który ma pomóc w ratowaniu życia powiat lubaczowski zdobył milion 800 tysięcy złotych z Ministerstwa Zdrowia. Dzięki temu udało się także doposażyć Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jeden z mieszkańców który niedawno zasłabł w przychodni zawdzięcza życie temu nowemu urządzeniu.

W ramach projektu do lubaczowskiego szpitala trafiły też przyłóżkowe RTG, nowe łóżka do intensywnej terapii, aparat do znieczulania, defibrylator i respirator, pompy infuzyjne i wózki do transportu pacjentów. Szpital jest przed kolejnymi zakupami do dostał kolejne pieniądze, ponad 2 miliony złotych tym razem z Regionalnego Programu Operacyjnego.