Oddział Udarowy Kliniki Neurologii Szpitala Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie w gronie najlepszych ośrodków w Polsce, uhonorowanych europejskim statusem "Złotego Ośrodka Leczenia Udaru Mózgu". Konferencja poświęcona przyznaniu placówce prestiżowego wyróżnienia Europejskiej Organizacji Udarowej była okazją do prezentacji nowej aparatury medycznej.

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie zaprezentowano najnowszy sprzęt, kupiony dzięki dotacji m.in. z Ministerstwa Zdrowia pod koniec ubiegłego roku. To np. neuronawigacja i neuromonitoring, aparaty rentgenowskie, dwa ultrasonografy i 10 inkubatorów noworodkowych. Łączna wartość sprzętu, który trafił do szpitalnych klinik neurochirurgii, intensywnej terapii oraz noworodków, to 6 i pół miliona złotych. Oddział Udarowy Kliniki Neurologii otrzymał status "Złotego Ośrodka Leczenia Udaru Mózgu". Do tej pory to prestiżowe, europejskie wyróżnienie medyczne dostały zaledwie cztery placówki w Polsce.

Kilkadziesiąt osób, mieszkańców Podkarpacia odebrało z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart ordery i odznaczenia państwowe, przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz wyróżnienia honorowe, między innymi krzyże zasługi i medale za wieloletnią służbę. Za bohaterską postawę i ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczono Annę Kopeć i Stefanię Pisarek. Za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce Krzyżem Oficerskim Barbarę Frączek. Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski odznaczono między innymi Marka Kwasiżura z Bieszczadzkiej Grupy GOPR, ks. Tadeusza Patera za kultywowanie historii Kresów i Jerzego Pietrzaka za wkład w rozwój lotnictwa.