Na Podkarpaciu rozgrywana jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Za nami rozstrzygnięcia w biathlonie i koszykówce, która również znalazła się w programie zimowej olimpiady.

W finale Śląsk pokonał Dolny Śląsk 66 do 55. W nagrodę medale i tradycyjnie - siatka od kosza. Hubert i Jakub z reprezentacją Wielkopolski wywalczyli brązowe medale, łączy ich pasja i rok urodzenia 2004. Dzieli prawie pół metra wzrostu. Podkarpacie nie miało swojej reprezentacji w turnieju koszykówki, za to świetnie poszło w biathlonie. Najpierw indywidualnie złoto i brąz wywalczyła Kamila Cichoń z Iwonicza Zdroju. Ambitny plan zrealizowała także w sztafecie z siostrą Klaudią Cichoń i Julitą Zając. Zawodniczki Górnika Iwonicz Zdrój wywalczyły srebrny medal. Po rozegraniu pięciu konkurencji w klasyfikacji medalowej prowadzi woj. łódzkie, podkarpackie na miejscu czwartym. Olimpiada młodzieży potrwa do 8 marca.