Niecodzienna akcja strażaków-ochotników z OSP w podrzeszowskim Hucisku. Druhowie zebrali ponad trzy tysiące maskotek z myślą o dzieciach, które są ofiarami wypadków drogowych bądź innych zdarzeń. Pluszaki pomogą odwrócić uwagę najmłodszych od ciężkich przeżyć, dlatego znajdą się na wyposażeniu wozów strażackich w Rzeszowie, radiowozów policji i karetek.

Ta masa pluszaków to efekt zbiórki, jaką przeprowadzili strażacy-ochotnicy z Huciska, wzorem podobnych akcji organizowanych w kraju. Druhowie nie spodziewali się, że odzew będzie tak duży i wykroczy daleko poza ich miejscowość.

W styczniu udało się zebrać aż 3252 pluszaki, które dziś rozdzielono między załogi wozów pożarniczych komendy miejskiej w Rzeszowie oraz jednostki OSP z powiatu rzeszowskiego. Za ich pośrednictwem maskotki trafią do dzieci, wszędzie tam, gdzie w ramach akcji ratowniczych czy interwencji docierają strażacy. A, że ofiarodawcy byli tak hojni, część zebranych zabawek organizatorzy przekazali też innym służbom, np. Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i policji.

Przy okazji zbiórki pluszaków udało się też wspomóc rzeszowskie Hospicjum dla Dzieci. Dla jego podopiecznych, oprócz maskotek, zebrano ponad 50 opakowań pieluch jednorazowych. A w takich placówkach każda pomoc jest ważna. I każdy może pomóc. Pomysł strażaków ochotników z Huciska nabrał wielkiego rozmachu i godny jest pochwały. Tak samo jak ofiarność wszystkich anonimowych darczyńców, którzy okazali wielkie współczucie i serce wspierając najmłodszych.