W drugiej lidze pań siatkarki Marba Sędziszów Małopolski nie dały rady mieleckiej Szóstce. Podopieczne trenera Romana Murdzy wygrały derbowe starcie 3:1 i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli grupy czwartej.

W pierwszej rundzie to Marba triumfowała w Mielcu i to była jedyna jak do tej pory porażka mielczanek w roli gospodyń. Rewanż udał się drużynie Szóstki. Podopieczne trenera Romana Murdzy wygrały 3:1 awansowały na pierwsze miejsce w tabeli, ale porażka w drugim secie zdenerwowała szkoleniowca mielczanek. Drużyna Marby ma nadzieję zagrać w play-off z czwartego miejsca.

Nasze ekstraklasowe Resovia i Developres w zwycięskich pojedynkach nie straciły nawet seta. W ekstraklasie koszykarzy cenna wygrana krośnian, w pierwszej lidze grała tylko Siarka i niestety bez powodzenia. W Superlidze szczypiornistów już piąta z rzędu przegrana mielczan, Czuwaj także nie przywiózł punktów z Ostrowa.