"Z perspektywą w Stalowej Woli", czyli przykład inwestycji samorządowej. To program budowy 95 mieszkań dla osób, które mają za wysokie dochody, by ubiegać się o mieszkanie komunalne, ale za niskie, by dostać kredyt w banku. Na inwestycję samorząd miasta wziął ponad 10 milionów złotych kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dwa nowe bloki powstają przy ulicy Orzeszkowej, ich budowa kosztuje ponad 16 milionów złotych i niedługo się zakończy. To autorski pomysł miasta skierowany do osób w wieku do 45 lat, które mieszkają w Stalowej Woli albo tu pracują.

Zainteresowanie jest bardzo duże, bo napłynęło blisko 300 podań, trzykrotnie więcej niż jest mieszkań. Już na początku marca komisja będzie je rozpatrywać. Każdy zainteresowany musi wpłacić po 200 złotych od każdego metra kwadratowego, po 20 latach opłacania czynszu może stać się właścicielem lokalu. Już wiadomo jednak, że ten program nie rozładuje kolejek po mieszkania komunalne. Na razie miasto nie planuje budowy nowych mieszkań komunalnych, rozważa natomiast budowę jeszcze jednego bloku w ramach programu "Z perspektywą dla Stalowej Woli". To szansa dla osób, które złożyły wnioski, a teraz nie mają szans skorzystać z programu.