W 13. Międzynarodowym Forum Pianistycznym uczestniczyło ponad 400 młodych muzyków, pedagogów i laureatów największych konkursów pianistycznych. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania była muzyka "Młodej Polski". Na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpiły takie sławy jak Sasha Strunin czy Kevin Kenner.

Sześć dni wypełnionych muzyką i warsztatami. W Forum Pianistycznym w Sanoku wzięli udział artyści z Polski, Ukrainy, Rosji, a nawet Japonii. Przyjechali, by ćwiczyć, zawierać przyjaźnie i szukać inspiracji. Motywem przewodnim tegorocznego Forum była muzyka "Młodej Polski", ale uczestnicy grali też m.in. utwory Bacha, Mozarta i Liszta. Wszystko pod okiem wybitnych pedagogów fortepianu.

Forum przyciągnęło do Sanoka nie tylko muzyków i melomanów z całego świata. To także zastrzyk muzycznej inspiracji dla każdego. Koncerty, oprócz Sanoka, odbywały się także między innymi w Warszawie, Bydgoszczy i Krakowie. Forum zakończyła Gala Finałowa - Polska Niepodległa. Wystąpili artyści z Polski, Rosji i Ukrainy w towarzystwie Lwowskiej Orkiestry Kameralnej "Akademia" pod dyrekcją profesora Igora Pylatyuka.