Boiska wielofunkcyjne, place zabaw, siłownie na otwartym powietrzu, alejki spacerowe, specjalne trasy dla rolkarzy i rowerzystów. To wszystko powstaje w Stalowej Woli na zdegradowanym terenie nadsańskich bulwarów. Zagospodarowanie terenu i udostępnienie go mieszkańcom pochłonie 13 milinów złotych. Wykonawca inwestycji mimo zimy realizuje prace wyprzedzać harmonogramy. Z nowego miejsca wypoczynku i rekreacji mieszkańcy 50-tysięcznej Stalowej Woli będą mogli się cieszyć już za kilka miesięcy.

- Po lewej stronie mamy plac zabaw dla dzieci, starszych. Tu jest główna droga dojazdowa do ogródków działkowych....
Projekt miasta zakłada zagospodarowanie prawie 60 hektarów terenu. To trzykilometrowy pas brzegów Sanu, który był przez lata degradowany, bo wywożono tu śmieci i prowadzono eksploatacje kruszyw. To jak wygląda teraz to efekt wielomiesięcznych prac.

Józef Oziębło, APIS Jarosław - Właściwie wszystkie te roboty budowlane poważniejsze, czyli przygotowanie kory pod boiska, pod place zabaw, pod wszystkie obiekty, które mają tu być budowane, makroniwelacje terenu, niwelacje też, poważniejsze zabiegi agrotechniczne mamy za sobą.

Tak ten teren ma wyglądać już za kilka miesięcy, mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli aktywnie spędzać tu wolny czas. Między boiskami, placem zabaw i siłownią na otwartym powietrzu będą trawniki i kwietne łąki, nad samym Sanem powstanie modrzewiowy taras wypoczynkowy, będą miejsce na grilla i boisko do piłki siatkowej.

Mieszkańcy, którzy pamiętają jak teren wyglądał kiedyś bardzo cieszą się z takiej perspektywy zagospodarowania nieużytków. Wzdłuż rzeki powstaną alejki dla rowerzystów, i rolkarzy, teren będzie monitorowany. Całość będzie kosztowała 13 milionów złotych, z czego większa część środków pochodzi z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Sylwester Piechota, naczelnik wydz. inwestycji transportu i pozyskiwania funduszy - Myślę, że to będzie przybliżenie miasta Stalowej Woli do Sanu, nad którym miasto leży, a od którego było odcięte. Drugi teren, mniejszy to jest skarpa, która będzie takim terenem widokowym dla sąsiedniego osiedla i chcemy żeby to była bariera od przyszłej obwodnicy miasta.

Prace mają się zakończyć w lipcu. Firma wykonująca inwestycję chciałaby jednak udostępnić ten teren już 1 czerwca na Dzień Dziecka.