Reprezentanci kraju w siatkówce na śniegu

Ćwierć Grosza SnowVolleyball Team Ćwierć Grosza SnowVolleyball Team Ćwierć Grosza, a dokładniej Groszek&Ćwiertnia SnowVolleyball Team to reprezentanci kraju w nowatorskiej i ciągle rozwijającej się dyscyplinie, jaką jest siatkówka na śniegu. W 2018 roku będą uczestniczyć w cyklu snowvolleyball pod egidą europejskiej federacji siatkówki CEV. Zostali także zaproszeni na prestiżowy turniej, który odbędzie się styczniu w Iranie, pod skrzydłem światowej federacji, czyli FIVB.

SnowVolleyball powstał w 2009 roku w Austrii i szybko zyskał zwolenników. To dyscyplina bardzo podobna do siatkówki plażowej, jednak zasadniczą różnicę stanowi nawierzchnia. Zawodnicy rywalizują na śniegu i nie grają boso, lecz w obuwiu piłkarskim. Podłoże jest śliskie, siatkarze muszą znaleźć sposób na sprawne poruszanie się po boisku, które ma takie same wymiary jak to w plażówce. Dodatkowymi walorami, które charakteryzują tę dyscyplinę sportu są spektakularne widoki, niesamowita atmosfera i gra na wysokościach przekraczających 2 tys. m.n.p.m.

W tym sezonie odbędą się pierwsze oficjalne Mistrzostwa Europy w SnowVolleyball'u. Zespół liczy, że uda się zdobyć tytuł i zostać prekursorami tej dyscypliny. Drugim aspektem na którym się koncentrują jest europejski cykl "European SnowVolleyball Tour".

Wszystkie terminy, wyniki i rankingi dostępne są na stronach: www.cev.lu