Stare wydania książek czy biuletynów od uczelni, a zeszyty, notatniki i gazety od studentów. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu jako pierwsza uczelnia na Podkarpaciu na dużą skalę włączyła się do prowadzonej w regionie akcji "Makulatura na misje". Na budowę studni w Czadzie i na Madagaskarze w sumie przekazała już 9 ton makulatury. Teraz zbiera na studnię, która będzie darem od uczelni dla ludzi, którzy umierają z powodu braku wody zdatnej do picia.

Wszystko, co tylko na uczelni staje się zbędnym śmieciem ląduje w specjalnym magazynie na makulaturę. Jej zbiórka weszła i pracownikom i studentom w krew. Tu nie marnuje się żadna niepotrzebna książka, skrypt, gazeta, zeszyt, brulion czy pudełko. Zwykłe śmieci dla uczelni stały się priorytetową sprawą, bo chodzi w niej o ratowanie życia ludzi, którzy umierają z braku wody pitnej.

Uczelnia brała już udział w zbiórkach na budowę kilku studni, które grupa charytatywna prowadzi na terenie od granicy z Ukrainą po Przeworsk. Po drodze jest między innymi Jarosław. Trwająca teraz zbiórka ma wesprzeć budowę studni głębinowej na Madagaskarze. Organizatorzy akcji chcą, by nosiła imię patrona Jarosławia błogosławionego Michała Czartoryskiego - męczennika. Staraniem grupy charytatywnej z Przeworska w Afryce powstało już 16 studni, a dwie są w budowie. Z każdej korzysta aż kilka tysięcy osób. W pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Afryki, wśród których pracują polscy misjonarze, angażują się parafie na całym Podkarpaciu.