Rzeszowscy policjanci dostali najnowszy model motocykla Harley - Davidson. Kupił go samorząd. To pierwsza maszyna tej znanej amerykańskiej firmy, która trafiła na wyposażenie polskiej policji od 66 lat. Będzie wykorzystywana do patrolowania ulic i zabezpieczania imprez masowych.

To najnowszy model Road King - czyli Króla szos. Motor ma moc 90 koni mechanicznych, imponujące przyspieszenie, a można nim jeździć z prędkością nawet 190 kilometrów na godzinę. Dodatkowo został wyposażony w urządzenie potrzebne w policyjnej służbie przede wszystkim łączność, sygnały dźwiękowe i świetlne. Maszyna kosztowała 84 tysiące złotych i w całości została sfinansowana przez samorząd Rzeszowa.

To pierwszy motor Harleya, który trafił do polskiej policji, ale też pierwszy, który służy w policyjnych formacjach tej części Europy. Nasi funkcjonariusze z amerykańskich maszyn korzystali już w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Były także wykorzystywane po II wojnie światowej - aż do 1952 roku. Ten służbę w policyjnych barwach zaczyna więc po 66 latach przerwy.

Nowy motocykl jest piątym, który będzie na wyposażeniu rzeszowskiej drogówki. I bardzo potrzebnym. Będzie wykorzystywany przede wszystkim do zabezpieczania imprez masowych, ale także do patroli. To już kolejny zakup rzeszowskiego samorządu dla Komendy Miejskiej Policji. Kilka dni temu na jej wyposażenie trafiły między innymi dwa nowe radiowozy, do zakupu których władza miasta dołożyły 140 tysięcy złotych. Sfinansowały także dwa laserowe mierniki prędkości i dodatkowe patrole funkcjonariuszy. W sumie w ostatnich latach na wsparcie policji Rzeszów wydał ponad 4 miliony złotych.