Ewelina i jej młodsza siostra Izabela wywalczyły srebrne medale Mistrzostw Polski. Zawody na trasach biegowych w Jakuszycach były szczególnie udane dla siedemnastoletniej Izabeli, która w sprincie pokonała utytułowane seniorki.

Srebrny medal Izabeli jest już na Podkarpaciu, trzyma go dumny tata. Marek Marcisz nadal jest pod wrażeniem finałowego biegu.

- Taktycznie poleciała perfekcyjnie, jak dojrzała zawodniczka, aczkolwiek to siedemnastolatka wśród doświadczonych biegaczek.

Izabela przegrała tylko z Moniką Skinder, za to pokonała m.in. medalistkę mistrzostw świata Sylwię Jaśkowiec. Na świętowanie nie było czasu. Iza prosto z mistrzostw Polski wyjechała z kadrą juniorów na zawody do Czech.

- Potem ruszamy na zgrupowanie do Włoch. Następnie docelowa impreza mistrzostwa świata juniorów w Szwajcarii. Teraz tylko doszlifowanie formy.

Starsza siostra Ewelina wywalczyła na mistrzostwach Polski srebrny medal na dystansie 10 km techniką dowolną. Tym samym potwierdziła mocną pozycję w reprezentacji Polski, bo minimum olimpijskie już ma.

Mistrzostwa świata juniorów rozpoczną się 28 stycznia w Szwajcarii. Natomiast zimowe igrzyska w południowokoreańskim Pjongczangu - 9 lutego.