Prezydent Andrzej Duda powołał dziś nowych ministrów. Szefem resortu Inwestycji i Rozwoju został, pochodzący ze Stalowej Woli, Jerzy Kwieciński. Będzie odpowiadał m.in. za realizację tzw. Planu Morawieckiego, czyli Strategii Gospodarczego Rozwoju Polski.

Jerzy Kwieciński urodził się w Stalowej Woli. Jest doktorem nauk technicznych. Pracował m.in. na Politechnice Warszawskiej czy w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. W latach 2005-2008 był wiceministrem rozwoju. Tę samą funkcję pełnił przez ostatnie 2 lata w rządzie Beaty Szydło.

Jerzy Kwieciński jest jednym z głównych twórców tzw. Planu Morawieckiego, czyli Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Uważany jest za jednego z najlepszych w kraju ekspertów w zakresie funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

W rządzie premiera Morawieckiego są także inne osoby związane z Podkarpaciem. Swoje stanowisko zachował pochodzący z Jasła wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, a także trzej wiceministrowie: nauki - prof. Aleksander Bobko, inwestycji i rozwoju - Adam Hamryszczak oraz rodziny, pracy i polityki społecznej - Bartosz Marczuk.