Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział dziś w Rzeszowie budowanie nowej koalicji dla Podkarpacia przed wyborami samorządowymi. Partia otwiera swoje nowe kluby: w Rzeszowie, Mielcu i Stalowej Woli. Schetyna skomentował też decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7 unijnego traktatu.

W Platformie Obywatelskiej jest miejsce dla ludzi nowych, bo jest otwarta na wszystkie środowiska - przekonywał Zdzisław Gawlik - szef partii na Podkarpaciu. Chodzi o osoby, które już próbowały swoich sił w polityce ale też te, które chcą angażować się w życie społeczne i mieć wpływ na losy kraju.

Grzegorz Schetyna mówił o nowym etapie, jakim dla Platformy jest odbudowa struktur partii i przygotowania do wyborów samorządowych. Ich częścią jest, jak powiedział, budowanie anyPiS-owskiej koalicji na poziomie samorządów. Niekoniecznie tej już znanej z PSL-em. Schetyna ogłosił też powołanie Obywatelskiego Ruchu Obrony Wolnych Wyborów, a komentując dzisiejszą decyzję Komisji Europejskiej w sprawie Polski mówił, że jest ona fatalna dla wszystkich Polaków, bo wyrzuca Polskę na obrzeże Unii Europejskiej.