W ramach akcji przedstawiciele firmy G2A i Komendy Miejskiej Policji przez trzy dni rozdadzą 20 tysięcy odblaskowych opasek. To sposób na przypomnienie, że warto je nosić nie tylko w terenie niezabudowanym - gdzie to obowiązkowe. Szczególnie o tej porze roku gdy zmrok zapada szybko, a elementy odblaskowe dają szansę kierowcom na szybszą reakcję i skuteczne hamowanie.

Choć o odblaskach mówi się często a o ich znaczeniu przypominają kolejne policyjne akcje i kampanie społeczne to z ich noszeniem ciągle - jak się okazuje - bywa różnie. W centrum Rzeszowa osoby z odblaskowymi elementami na plecakach, torbach czy kurtkach można policzyć na palcach - choć ciągle ich przybywa. I ci, którzy noszą odblaski robią to z pełnym przekonaniem.

Przekonana jest też o tym rzeszowska firma G2A , która zdecydowała się na wspólną z policją odblaskową akcję. Rozdawanie 20 tysięcy opasek rozpoczęła od swoich pracowników. A dziś na ulicy do ich noszenia zachęcali bohaterowie znani z komputerowych gier. Dziś odblaskowe opaski rozdawano w okolicach dworców PKP i PKS, ale też w okolicach ruchliwego przejścia dla pieszych i przystanków MPK przy ulicy Piłsudskiego. Ze wsparciem policjantów rzeszowskiej drogówki, którzy przekonują że taka edukacja ma ogromne znaczenie.

Dziś akcja się zaczęła ale będzie kontynuowana w środę pod rzeszowskimi szkołami i w sobotę w okolicach największych galerii handlowych.