Ta inwestycja będzie gotowa za ponad rok, ale jej perspektywa już ogromnie cieszy mieszkańców nie tylko podrzeszowskiej gminy Trzebownisko, ale także gmin Czarna i Łańcut. Nowy ponad 130 metrowy most na Wisłoku połączy Łukawiec z Wólką Podleśną, skróci dojazd do lotniska w podrzeszowskiej Jasionce i do specjalnej strefy ekonomicznej przy lotnisku. Przeprawa będzie kosztować ponad 26 milionów złotych. Wykonawca właśnie przejął teren budowy.

W gminie Trzebownisko jest teraz tylko jeden most na Wisłoku w samym Trzebownisku. Problemy komunikacyjne sprawiły, że o potrzebie wybudowania nowej przeprawy mówi się tu od lat. Podpisana umowa to gwarancja, że most powstanie w 14 miesięcy. Most będzie miał 136 metrów długości, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, oświetlenie i całą infrastruktura drogową. Koszt inwestycji to ponad 26 milionów złotych. Wykonawca przewiduje zakończenie prac w lutym 2019 roku.

Na połączeniu Łukawca i Wólki Podleśnej skorzystają nie tylko mieszkańcy gminy Trzebownisko także położonych na wschód gmin Łańcut i Czarna. W tym miejscu w Łukawcu powstanie rondo, z którego będzie się zjeżdżać w kierunku nowej przeprawy. Wyburzony zostanie stary budynek przedszkola.

Na inwestycję gmina zdobyła 9 milionów złotych unijnego wsparcia, ale aż 17 milionów wyłoży ze swojego budżetu. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także sieć wodociągowa , elektroenergetyczna i kanalizacja. Na dwóch parkingach powstanie 40 nowych miejsc postojowych.