Nauka w szkole wcale nie musi kojarzyć się tylko z książką, szkolną ławką i sprawdzianem. Dowodem na to jest Liceum Ogólnokształcące w Dynowie, gdzie oddano do użytku nowoczesną strzelnicę pneumatyczną. Dzięki tej inwestycji uczniowie pod okiem doświadczonego instruktora mogą uczyć się i doskonalić technikę strzelania.

Strzelnica ma osiem profesjonalnie wyposażonych stanowisk strzelniczych. Są tarcze i kamery, jest broń pneumatyczna. Ale przede wszystkim są zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa. Zajęcia na strzelnicy odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają około dwóch godzin. Uczęszczają na nie przede wszystkim uczniowie nowopowstałej klasy o profilu wojskowym.

W klasie wojskowej jest ośmiu chłopców oraz 18 dziewcząt. Są one coraz bardziej zainteresowane zajęciami ze strzelania i pracą w służbach mundurowych. W liceum w Dynowie uczy się w tej chwili ponad 200 uczniów. Nie tylko oni chcą uczestniczyć w zajęciach strzeleckich. Strzelnicę sfinansowało Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Od nowego roku zgodnie z programem Ministerstwa Obrony Narodowej w każdym powiecie ma powstać jedna strzelnica, które będzie otwarta dla wszystkich chętnych.