13. runda rozgrywek Superligi piłkarzy ręcznych szczęśliwa dla mielczan. Stal pokonała Chrobrego Głogów 29 do 17. Ważne punkty zdobyły także krośnieńskie siatkarki. Karpaty pokonały drużynę SMS-u Szczyrk bez straty seta. Ważny mecz krośnieńskich siatkarek walczących o udział w rundzie play-off.

Stal pokonała Chrobrego Głogów Stal pokonała Chrobrego Głogów W Mielcu Stal musiała wygrać z Chrobrym jeśli chce się wciąż liczyć w walce o czołowa trójkę swojej grupy. Do przerwy to było zacięte spotkanie z minimalna przewagą gospodarzy. Mielczanie prowadzili jedna bramką 12 do 11 głownie dzięki świetnej postawie w bramce grającego trenera Krzysztofa Lipki, który bronił wybornie. Po zmianie stron Lipka nie stracił formy, a w ataku mielczanie zaczęli deklasować gości. Duet snajperów Stali Rudolf Cuzić/Wiktor Kawka trafiali seriami i przewaga biało-niebieskich rosła. Stal Chrobry 29 do 17. W tabeli swojej grupy Stal jest piąta, ale do trzeciej - Gwardii traci tylko trzy punkty.

Ważny mecz krośnieńskich siatkarek walczących o udział w rundzie play-off. Karpatki starcie z SMS-em Szczyrk musiały rozstrzygnąć na swoją korzyść, najlepiej za trzy punkty i ta sztuka podopiecznym trenera Tomasza Płaskiego się udała. Gospodynie rozkręcały się z seta na set. Pierwsze dwa były jeszcze dość wyrównane, ale w końcówkach krośnianki nie zawodziły. Wygrana do 23 i 22 dały nadzieję na zwycięstwo w trzech setach i zgarnięcie pełnej puli punktów. I tak się stało. W trzeciej odsłonie krośnianki wręcz rozbiły rywalki wygrywając do 16 i cały mecz 3 do 0. W tabeli po 11 rundach Karpaty zajmują 10 miejsce, ale do siódmej pozycji maja tylko jeden punkt straty. Panowie z Sanoka przegrali mecz we Wrześni. W weekend TSV zagra z Norwidem Częstochowa, a krośnianki wyjeżdżają do Opola.