Za 21 milionów złotych będzie zmodernizowany blok operacyjny oraz centralna sterylizatornia. Prace mają się zakończyć za rok.

Firma budowlana, która wygrała przetarg, na razie zajmuje się pracami wyburzeniowymi i demontażem elementów, które przeszkadzałyby w rozbudowie bloku operacyjnego. W jasielskim szpitalu znajduje się on na najwyższym piętrze dlatego można go bez większych problemów nadbudować.

Stanisław Chochołek, Szpital Specjalistyczny w Jaśle - Prace na terenie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle już się rozpoczęły, zostanie w tej części nadbudowana część do bloku operacyjnego, w którym będzie się mieściła sala operacyjna z salą nadzoru poznieczuleniowego.

Ta budowlana część inwestycji będzie kosztowała 16,5 miliona złotych. Dzięki niej blok operacyjny powiększy się o ponad 300 metrów kwadratowych. Sale operacyjne będą nie tylko większe ale też spełniające wszystkie standardy. Będą też bardziej uniwersalne, tak, by mogli z nich korzystać pacjenci różnych oddziałów.

Szymon Niemiec, ordynator chirurgii - Poprawi jakość leczenia operacyjnego i opieki pooperacyjnej pacjentów leczonych chirurgicznie, ginekologicznie, onkologicznie, tak że przyniesie to na pewno zdecydowane korzyści dla pacjentów jak i poprawi komfort leczenia i warunków na bloku operacyjnym dla personelu pracującego w szpitalu.

Rozbudowa bloku pozwoli też na zwiększenie liczby zabiegów. Pomoże w tym także nowa pooperacyjna sala intensywnej terapii. Teraz w Jaśle, takiej sali nie ma, dlatego pacjenci wybudzani są na stole operacyjnym, a to opóźnia kolejne zabiegi

Michał Burbelka, dyr. Szpitala Specjalistycznego w Jaśle - Fundusze pochodzą z 10-milionowej dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Podkarpackiego, które to pieniądze szpital pozyskał, pozostała kwota, czyli ponad 11 milionów złotych będzie pochodziła z dotacjo od samorządu powiatowego.

Drugim etapem inwestycji będzie wyposażanie w sprzęt medyczny bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni. Na to przeznaczono 4,5 miliona złotych. To największa inwestycja w jasielskim szpitalu od czasu jego powstania.