Wernisaż zorganizowano w rzeszowskiej Galerii Dwa Plany. Autor należy do najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich twórców fotografii prasowej.

Tomasz Tomaszewski - jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich fotografów, który z aparatem przemierzył cały świat. Od 30 lat pracuje dla National Geographic, a jego zdjęcia znalazły się w zbiorze najlepszych fotografii magazynu.

- Tam żądają ode mnie fotografii, która jest czytelna, symboliczna, niezależnie kto na nią patrzy, może to być osoba żyjąca na północy lub południu naszej planet i to zdjęcie ma komunikować jakąś treść.

Cykl „Wszystko może być wszystkim” to zupełnie inny rodzaj spojrzenia na głównie polską -rzeczywistość. I człowieka, który dla autora stanowi wciąż intrygującą tajemnicę.

- Motywem tych zdjęć było co innego: albo zachwyt, jakieś oczarowanie rodzajem piękna, które gdzieś dostrzegłem, czasami zażenowanie, czasami też strach, krótko mówiąc wszystko tylko nie próba opowiadania historii, co jest moim obowiązkiem kiedy wykonuję jakąś pracę dla tego magazynu.


Co warte podkreślenia rzeszowska Galeria Dwa Plany jest pierwszym miejscem w którym prezentowany jest najnowszy cykl Tomaszewskiego. Dla założycieli galerii wystawa zdjęć kolejnego autora o uznanym w świecie fotografii nazwisku, to wielki sukces na zakończenie pierwszego roku działalności. Wcześniej swoje prace prezentowali tu m. in. Tomasz Sikora, laureatka World Press Photo Anna Bedyńska i Marcin Zaborowski. Wystawę zdjęć Tomasza Tomaszewskiego można oglądać do 23 stycznia.