Do końca roku Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie - największa przychodnia w regionie - będzie miał nową gammakamerę. Większość pieniędzy za zakup placówka dostała z rezerwy budżetu państwa. Z tej samej puli skorzystają też szpitale: Kliniczny nr 2 w Rzeszowie i powiatowe, w: Lesku, Ustrzykach Dolnych i Nowej Dębie. Podpisano umowy w tej sprawie.

Dwa miliony siedemset tysięcy złotych, to kwota z rezerwy budżetu państwa dla Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie. Dzięki dotacji, za 3 i pół miliona złotych największa przychodnia w regionie kupi nową gammakamerę.

Prawie dwa miliony złotych dostanie natomiast Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie na zakup systemu do neuronawigacji, którego placówka do tej pory nie miała na wyposażeniu. dotacji skorzystają też szpitale powiatowe w Nowej Dębie, Lesku i Ustrzykach Dolnych. Na przykład szpital w Ustrzykach Dolnych dostał ponad milion dwieście tysięcy złotych na zakup karetki i sprzętu ratującego życie w nagłych przypadkach.

Szpital w Lesku na nowy sprzęt medyczny dostał prawie milion złotych dotacji, a szpital w Tarnobrzegu 170 tysięcy. Ogółem w tym roku budżet państwa dofinansował z rezerwy celowej podkarpackie placówki służby zdrowia kwotą ponad 16 milionów złotych.