Kumulacja drogowych utrudnień na krajowej 19 z Rzeszowa do Barwinka i na drodze wojewódzkiej 988 na odcinku Strzyżów - Zaborów. Jadący na południe regionu muszą się liczyć z korkami. Ruch wahadłowy na kilku odcinkach znacznie wydłuża podróż do Sanoka, Leska czy Strzyżowa. Na drodze krajowej przebudowywane są dwa skrzyżowania, droga jest poszerzana, będzie też miała nową nawierzchnię.

Droga przez mękę - tak podróż na południe regionu komentują kierowcy. Na tej trasie wielkie inwestycje realizują jednocześnie Generalna Dyrekcja Dróg, Podkarpacki Zarząd Dróg i miasto Rzeszów. Przy wylocie z Rzeszowa na finiszu są prace przy budowie drogowego łącznika ekspresowej S-19 z ulicą Podkarpacką, ale jednocześnie trwa przebudowa dwukilometrowego odcinka tej ulicy do granicy z Boguchwałą. Powstaną cztery pasy ruchu, przebudowywane będą skrzyżowania, chodniki, przejścia dla pieszych, powstanie sześć zatok autobusowych.

Kilkanaście kilometrów dalej, w Zarzeczu, Generalna Dyrekcja Dróg przebudowuje skrzyżowanie z drogą powiatową, jest ruch wahadłowy, na pokonanie utrudnienia w korkach czekają setki aut. W Domaradzu też przebudowywane jest skrzyżowanie, a dalej droga wojewódzka 988 na odcinku Sanok - Zaborów. Odcinkami znów jest ruch wahadłowy i takie korki.

Przebudowa skrzyżowań na krajowej 19 zakończy się już w styczniu.