Prezes partii Wolność, europoseł Janusz Morwin-Mikke, mówił dziś w Rzeszowie o potrzebie nowych rozwiązań ustawowych w Polsce, np. likwidacji Ministerstwa Zdrowia czy NFZ-tu. Partia krytykuje lokalne podatki narzucane samorządom przez władze centralne i chce, by to Polacy o wspieraniu określonych inicjatyw decydowali własnym portfelem. Nie podoba jej się także propozycja zmiany ordynacji wyborczej na rok przed wyborami.

"Partia Wolność jest w opozycji nie do konkretnej partii, ale ustroju w Polsce" - powiedział w Rzeszowie Janusz Korwin-Mikke. Nie widzimy różnicy między PO i PiS-em czy SLD i PSL-em - twierdzi europoseł. Jego zdaniem potrzebne są nowe rozwiązania systemowe i ustawowe, dla rozwiązywania codziennych problemów. Dlatego partia proponuje np. likwidację Ministerstwa Zdrowia i obniżenie do zera wielu lokalnych podatków, narzuconych samorządom przez władzę centralną.

Janusz Korwin-Mikke proponuje też zmiany ustawowe na wzór amerykański, dotyczące np. sądownictwa. Tak, żeby Sąd Najwyższy pełnił funkcje Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Administracyjnego.