Wielki Finał Międzymiastowego Interaktywnego Turnieju Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym. Gospodarzem imprezy była Stalowa Wola i jej reprezentanci wygrali, ale wyjątkową wiedzą na temat największego przedsięwzięcia gospodarczego przedwojennej Polski wykazali się też uczniowie z Mielca, Pionek i Starachowic.

Dla tych młodych ludzi skrót COP nie stanowi żadnej tajemnicy. Wiedzą na temat największego przedsięwzięcia gospodarczego II Rzeczypospolitej mogą zaskoczyć niejednego znawcę historii. Nic dziwnego - to najlepsi spośród uczestników eliminacji w czterech ośrodkach związanych z Okręgiem, czyli Stalowej Woli, Mielcu, Starachowicach i Pionkach.

Nazwiska i daty związane z Centralnym Okręgiem Przemysłowym wymieniają jednym tchem. Podobnie jak nazwy zakładów i produktów, z których zasłynęły. A pytania podczas eliminacji i w wielkim finale nie były ani łatwe ani oczywiste. Zdaniem Marka Wiatrowicza - współorganizatora turnieju i autora pytań konkursowych, to ważne, że pomijana przez lata i zapomniana historia oraz jej bohaterowie potrafi dziś zaciekawić młodzież. I być powodem do dumy z osiągnięć małych ojczyzn.

Finałowi turnieju towarzyszyła prezentacja okolicznościowej 5-złotówki wydanej przez Narodowy Bank Polski z okazji 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Chętnych, by ją mieć nie brakowało. Międzymiastowy Turniej Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym był jednym z elementów kończących ogólnopolskie obchody 80. rocznicy powstania COP-u.