Wiadomo, że pluszaki to najlepsi przyjaciele dzieci, a do tego jutro mają swoje święto. Właśnie z tej okazji kolorowe maskotki dostało blisko 200 małych pacjentów oddziałów dziecięcych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Akcję zorganizowała Fundacja Mam Marzenie.

Dla małych pacjentów pięciu oddziałów, między innymi pediatrii i chirurgii dziecięcej nie był to zwykły dzień spędzony w szpitalnym łóżku. Dziś odwiedzili ich wolontariusze, a dla każdego mieli prezent. Wszystko z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Pluszowego Misia.

W Rzeszowie akcję już po raz drugi zorganizowała Fundacja Mam Marzenie, a w zbiórce maskotek pomogły między innymi przedszkolaki i uczniowie podkarpackich szkół. Pluszaki, które dostali mali pacjenci mają nie tylko spowodować, że na ich twarzach pojawi się uśmiech, ale pozwolić im choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości, w której często spędzają długie tygodnie.
br/>Pluszowe misie dostało dziś ponad 190 pacjentów największego szpitala w regionie. Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie przekazali także do szpitalnej świetlicy artykuły szkolne, gry i kolorowanki.