Rzeszowski Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada o 12.00. Ale już wcześniej kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w centrum miasta.

Aleja Tadeusza Rejtana w Rzeszowie jutro biało czerwona. Rok temu biegacze w białych i czerwonych koszulkach utworzyli flagę. Tak samo będzie jutro - tylko biegaczy będzie więcej. To będzie rekord frekwencji na Podkarpaciu – mówią organizatorzy - ponad 1600 osób. Rok temu bieg ukończyło 1270 osób.

Bieg Niepodległości wystartuje o 12.00 obok Centrum Handlowego Plaza. Ale już od 6.00 będzie zamknięta część jezdni od galerii do skrzyżowania z ul. ks. Popiełuszki. Następnie od 11.00 zamknięta będzie cała 10 km trasa. Tylko miejscami biegacze podzielą się drogą z kierowcami. Tak będzie na Rejtana, Kopisto, Moście Zamkowym, Piłsudskiego i Cieplińskiego. Ścisłe centrum będzie zamknięte dla aut.

Zawodnicy z Rynku pobiegną ul. 3 Maja. Następnie Aleją Kopisto do mety na Rejtana. Ruch w centrum miasta powinien być otwarty około 13:30. Jedynie w okolicy Mety droga będzie zamknięta do około 15.00.

Rok temu rzeszowski Bieg Niepodległości wygrał Szymon Kulka. 10 km pokonał w 28 minut i 36 sekund.