Muzyczny BOOM, czyli balet, opera, operetka i musical. Taki będzie nowy sezon artystyczny Filharmonii Podkarpackiej. Nowy program finansowo wspiera Ministerstwo Kultury.

"Don Pasquale" - historia bogatego mieszczanina, który zamierza wydziedziczyć siostrzeńca zakochanego w biednej dziewczynie - między innymi ta opera wystawiona w Rzeszowie we wrześniu jest częścią projektu BOOM. Wystąpili włoscy soliści, a spektakl wyreżyserowała Alena Peśkova.

Przed melomanami kolejne takie atrakcje. W kolejnych miesiącach m.in. "Zemsta Nietoperza" Eugeniusza Oniegina, spektakl "Symfonia światła" czy "Nabucco" Giuseppe Verdiego. Wszystko dzięki dofinansowaniu w wysokości 1,5 miliona złotych z Ministerstwa Kultury. Ten wysoki poziom już potwierdza kolejne zaproszenie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej na koncert do Wiednia. Odbędzie się 10 listopada i będzie wpisywać się w obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polskie akcenty pojawią się także podczas turnee rzeszowskiej orkiestry po Chinach - mówiła dziś dyrektor Filharmonii Podkarpackiej. 58- osobowy zespół wyrusza w trasę 27 grudnia. W programie 10 chińskich miast i 10 koncertów przed wielotysięczną publicznością. Wyjazd ma być promocją Podkarpacia i Polski. W programie muzyka europejska, kojarząca się z karnawałem.